top of page

Kliniğim, Hastanemin Websitesi Wordpress Mi Olmalı?

Güncelleme tarihi: 1 Nis

Birçok kişi, işletme sahiplerinin profesyonel bir web sitesi tasarımcısı tutma masrafı olmadan profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmasına olanak tanıyan basit ve kullanımı nispeten kolay bir içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress'e aşinadır. Ancak çoğu şeyde olduğu gibi dezavantajları da vardır. Peki WordPress'in size uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?
WordPress kullanmanın temel avantajı nedir?

Web sitenizi hangi platformda oluşturacağınıza karar vermeye çalışırken WordPress'in en iyi rakiplerden biri olduğunu görebilirsiniz. WordPress'in ücretsiz bir sürümüne sahip olma yeteneği ve popülaritesi, onu harika bir seçenek gibi gösterebilir. Ve birçok kullanıcı için bu harika bir seçenektir.


WordPress’in temel faydalarından biri basitliğidir. Kullanıcılar web sitelerini herhangi bir bilgisayardan yönetebilirler ve herhangi bir HTML bilgisine sahip olmaları gerekmez. Temel olarak, kullanıcılar tek bir düğmeyi tıklatarak web sitelerine sayfa, resim veya blog yazısı ekleyebilirler. Birçok işletme sahibi, web sitelerini marka renklerini, yazı tipini ve daha fazlasını yansıtacak şekilde özelleştirebilmelerinden ve fiziksel ve dijital alanları arasında uyum yaratmalarından keyif alıyor.


Ek olarak, WordPress'in çeşitli özellikleri kullanıcıların web sitelerine takvimler, video galerileri, Twitter beslemesi ve çok daha fazlasını eklemesine olanak tanır. Bu ücretsiz eklentilerle, işletme sahiplerinin yalnızca birkaç tıklamayla özelleştirilebilir bir web sitesi oluşturabilmelerinin bir yolu daha budur.


Ücretsiz WordPress'in dezavantajları nelerdir?

Ancak WordPress kullanmanın dezavantajları da olabilir. Ücretsiz fiyat etiketi cazip görünebilir; ancak sınırlamalarla birlikte gelir. Yukarıda belirtilen temalar ve eklentilerle web sitenizi özelleştirmenin çeşitli yolları olsa da, WordPress özelliklerinin tümü ücretsiz sürümde mevcut değildir.


Ayrıca eklentiler, büyük resimler ve daha fazlası web sitenizin hızını yavaşlatabilir ve bu da izleyicilerin hayal kırıklığına uğramasına neden olabilir. Ayrıca dijital dünyada işler sürekli değiştiğinden, bu eklentilerin düzgün çalışması için genellikle güncellemeler gerekir.


Dahası, herhangi bir kullanıcı bir web sitesi oluşturabilse bile, bu web sitesi iyi bir sıralamaya sahip olmayabilir. SEO optimizasyonu, Google ve diğer arama motorlarında sıralamanıza yardımcı olmak için önemlidir. Bununla birlikte, WordPress çok sınırlı ücretsiz SEO özellikleri sunar; bu, Google gibi arama motorlarında iyi performans göstermesi için ek eklentiler için ödeme yapmanız gerekebileceği anlamına gelir.


WordPress'i Kullanmalı Mıyız?

WordPress'in birçok avantajı ve dezavantajı olsa da 2023'te web sitenizi barındırmak için daha gelişmiş seçeneklere sahip olacaksınız. Turniodigital olarak, dijital pazarlamadaki teknoloji ve trendleri yakından takip etmekten gurur duyuyoruz, böylece sizin gibi işletme sahiplerinin son teknolojiye sahip bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olabiliriz.


Tasarımcılarımız, içerik yazarlarımız ve SEO uzmanlarımızın tümü, sağlık uygulamalarının ilgi çekici, bilgilendirici ve güvenilir web siteleri oluşturmasına yardımcı olma konusunda deneyimlidir. İzleyicilere ihtiyaç duydukları bilgileri veren bir şey yaratmak için arzularınızı alıp dijital pazarlama bilgi birikimimizle birleştirebiliyoruz.


WordPress'in aksine, güvenli web sitesi yönetimi (HIPPA uyumlu), SEO uzmanlığı, potansiyel müşteri yaratma, çeşitli büyüme hızlandırıcılar ve daha pek çok konuda yardımcı olmak için buradayız. Sağlık sektöründen anlayan bir dijital pazarlama ajansının yardımıyla ve kolaylığıyla, muayenehaneniz ve hastalarınız hakkında endişelenmeye daha fazla zaman ayırabilir ve işin teknik tarafıyla bizi ilgilendirebilirsiniz.


WordPress geçerliliğini yitiriyor mu?

Ücretsiz bir içerik yönetim sistemi arıyorsanız WordPress'in uygun bir seçenek olduğu doğru olsa da, bu iyi bilinen platformun geçerliliğini yitirmesinin birkaç nedeni vardır.


Büyük ölçüde erişilebilirliği ve kullanım kolaylığıyla bilinen bu platform aslında günümüzde mevcut olan en kullanıcı dostu platform değil. Birçok kişi Wix, Shopify ve Squarespace'in kullanımının daha kolay olduğunu düşünüyor. Fiyat etiketleri WordPress'inkinden daha yüksek olsa da, trendler bireylerin kullanımı daha kolay bir platforma sahip olmak için biraz para harcamayı tercih edeceğini gösteriyor.


WordPress destekli web sitelerinde güvenlik konusunda da endişeler var. Aslında kaynaklar, saldırıya uğrayan web sitelerinin çoğunun WordPress destekli siteler olduğunu iddia ediyor. Bu, birçok kullanıcı için ciddi bir endişe kaynağıdır.


Web sitenizi güvenle özelleştirin

Günümüzün dijital çağında, dijital varlığın önemli olduğu bir sır değil. WordPress gibi birçok Kendin Yap seçeneği mevcut olsa da Turniodigital size yardımcı olmak için burada. Dijital pazarlama uzmanlarımız, yalnızca geniş bir kitleye ulaşmakla kalmayıp onları hastalara dönüştürecek bir web sitesi oluşturmak için SEO trendleri hakkındaki bilgimizi kullanırken, özel gereksinimlerinizi karşılamak üzere tasarlanmış son teknoloji ürünü HIPPA uyumlu bir web sitesi sağlayabilir.


Turniodigidal'in sizin için hasta dostu bir web sitesini nasıl oluşturabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin!

Son Yazılar

Hepsini Gör

SEO Dostu URL Nedir ve Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin görünürlüğünü artırmanın hayati bir yoludur. Bu sürecin önemli bir parçası ise "SEO dostu URL" oluşturmaktır. Peki, SEO uyumlu link yapısı nedir ve dijital

H1 ve Alt Başlıkların SEO Üzerindeki Etkileri

Arama motoru optimizasyonu (SEO), dijital içeriklerin görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırma amacı taşır. Bu süreçte, web sayfalarının başlıkları - özellikle H1 etiketleri - kritik bir rol oynar.

تعليقات


bottom of page